Při nákupu nad 800Kč od nás dostanete dárek zdarma. Sleva 5% při registraci + věrnostní program.

Reishi

Reishi je dřevokazná houba, která je v tradiční čínské medicíně využívána jako léčivý prostředek. Ta jí dokonce přezdívá „božská houba nesmrtelnosti”. Stále častěji se však objevuje i v potravinových doplňcích, k nimž se obrací i medicína západní. Jaké pozitivní účinky přináší?

Reishi III

Co je reishi a co obsahuje

Reishi obsahuje široké spektrum účinných látek, jako jsou vitamíny, ale také polysacharidy, antioxidanty, enzymy, triterpenoidy, esenciální aminokyseliny a řadu jiných. Nejdůležitějšími látkami jsou právě triterpernoidy a polysacharidy.

Jejich obsah by měl být v reishi deklarován. Konkrétně by to u polysacharidů mělo být okolo 30 % a u triterpenoidů okolo 5 %.

Houba reishi obsahuje dokonce až 50 různých polysacharidů neboli glukanů. Ty jsou složeny z opakujících se molekul glukózy. Glukany podporují obranné reakce organismu. Houby jsou výskytem těchto zdravých prospěšných složek proslulé.

Jak se reishi dávkuje

 • přírodní preparát,
 • vhodný pro dospělé a děti,
 • extrakt v kapslích,
 • dávkování 1 až 2 kapsle v rámci prevence,
 • při potížích 3 až 4 kapsle.

 

Lidé užívající libovolné klasické léky by se však o vhodnosti jejich kombinování s přípravky z této houby měli vždy poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Jaké má reishi vliv na fyzické zdraví

Především má tato houba vliv na posílení imunity a podporu oběhového systému. Má příznivé účinky na srdce a cévy.

Pro antibakteriální a protizánětlivé účinky se jí také někdy přezdívá „přírodní antibiotikum“. Ceněný je taktéž její antiaging efekt, který ocení především ženy. Pravidelná konzumace této houby napomůže k tomu, že se budete déle cítit v dobré psychické i fyzické kondici.

Rovněž se podílí na regulaci krevního tlaku a přispívá ke snižování hladiny cholesterolu. Velmi užitečná je tato houba také pro posílení zdraví u alergiků a efekt je taktéž patrný u osob trpících astmatem. Prospívá taktéž osobám trpícím různými formami zánětů včetně těch chronických nebo autoimunitních.

Reishi může mít taktéž značný potenciál jako podpůrný prostředek při některých onemocněních. Zejména se pak jedná o onemocnění jater, žaludku či plic nebo dokonce kůže.

Reishi a její pozitivní efekt na psychiku

Kromě fyzického zdraví může mít tato houba i příznivý efekt na psychiku, a to díky ovlivnění serotoninových receptorů v mozku. Reishi podporuje odolnost proti stresu a přispívá k rychlejší regeneraci po zátěži.

Japonští vědci se taktéž zaobírali efektem houby reishi na poruchy spánku. Kromě nich může podpořit k mírnění projevů neurastenie neboli nervové slabosti. Ta patří ke specifickým typům neurózy. Pokud navíc pacienta trápí deprese či úzkosti, lze doporučit jako podpůrný prostředek rovněž užívání reishi.

Reishi se rovněž může užívat při únavových stavech. To může být běžná únava, ale také chronický únavový syndrom. Houba přispívá k obnově celkové vitality a mírní důsledky duševního vyčerpání.

souhrn pozitivních Vlivů reishi:

 • využívá se k podpoře vitality a obranyschopnosti,
 • má pozitivní vliv k tonizaci krevního tlaku,
 • je přínosná při únavových stavech,
 • má příznivý účinek při problémech se srdcem,
 • tonizuje krevní tlak,
 • má příznivý efekt proti bolestem,
 • podporuje regeneraci organismu.

 

Objevte kouzlo reishi i vy s Great Health Reishi, jenž obsahuje vysoké množství extraktu v jedné kapsli.

1889_reishi

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.