Kneippova filozofie: Přístup, který funguje už více než 130 let

 

Sebastian Kneipp byl německým knězem, léčitelem a zakladatelem vodoléčby. Jeho přístupem k celostní medicíně si dokonce vyléčil tuberkulózu, když si poléval nohy studenou vodou z Dunaje. V mnohých přístupech předběhl svou dobu, ale už během svého života se on a jeho metody těšily velké popularitě.

Příběh značky Kneipp začíná tak už v roce 1891. Značka do dnešní doby staví na filozofii Sebastiana Kneippa, rozšířenou o poznatky moderní dermatologie a nejnovějšího přírodního zkoumání.  

 

V roce 2015 prohlásila německá komise UNESCO „Kneippen (chození vodou) –⁠⁠⁠⁠⁠ tradiční metodu vodoléčby v souladu s učením Sebastiana Kneippa“ za formu nehmotného kulturního dědictví.

 

5 pilířů Kneippovy filozofie

●      Voda: Metody vodoléčby, které napomáhají ke stimulaci imunitního systému, krevního oběhu a zlepšení celkového prokrvení (např. Kneippův chodník, Kneippovo espresso).

●      Rostliny: Příznivé účinky éterických a esenciálních olejů a výtažků z rostlin na lidský organismus.

●      Pohyb: Cvičení a pobyt v přírodě pro posílení psychické a fyzické kondice.

●      Výživa: Zdravá a vyvážená strava pro zdravý životní styl.

●      Rovnováha: Snaha o dosažení duševní harmonie, relaxace.

 

5 pilířů kneippovy terapie

Kneipp: Globální značka, která myslí na přírodu

Produkty Kneipp můžete v současnosti najít ve více než 15 zemích světa, na 3 kontinentech. Značka Kneipp dnes patří do portfolia společnosti Hartmann Group a je jedním ze světových lídrů v oblasti plant-based kosmetiky a doplňků stravy. Celou myšlenku a přístup značky Kneipp shrnuje slogan „V souladu s přírodou od roku 1891“. Značka Kneipp věří, že příroda a věda mohou spolupracovat. Pečlivý výběr vstupních surovin a testování nových produktů v souladu s nejnovějšími vědeckými objevy z oblasti dermatologie, aromaterapie, chromoterapie a výzkumu přírodních látek je tedy samozřejmostí. Výsledkem je vývoj produktů, které jsou účinné a zároveň šetrné k životnímu prostředí.

 

Piktogramy - vlastnosti
Piktogramy - vlastnosti 2

 

Výroba Kneipp i nadále probíhá v Německu s důrazem na dlouholetou tradici, maximální kvalitu, účinnost, celkovou udržitelnost produktů a společenskou odpovědnost. Výrobky neobsahují konzervanty, silikony, parafíny, minerální oleje a mikroplasty. V nabídce najdete také velké množství výrobků, které se pyšní veganským složením. Stále větší pozornost věnujeme také obalovým materiálům, u kterých se snažíme následovat nejnovější trendy v oblasti udržitelnosti a recyklace. Odměnou jsou nám ekologické a designové ceny, které produkty Kneipp získávají, a dobrý pocit pro nás i naše zákazníky.

 

Produkty Kneipp: Od kosmetiky po doplňky stravy

Hlavní inspirací při vývoji produktů Kneipp je příroda, ve složení tedy najdete velké množství přírodních výtažků. V současnosti můžete vybírat z těchto kategorií:

 

●      Koupelové soli s vysokým podílem čistě přírodní soli z termálních pramenů ze Saline Luisenhall v německém Göttingenu, která je přirozeně bohatá na minerály a stopové prvky.

●      Koupelové pěny s dlouhotrvající pěnou.

●      Koupelové oleje, které nemastí vanu ani vlasy.

●      Sprchové gely s rostlinnými výtažky a éterickými oleji, které udržují přirozenou vlhkost pokožky.

●      Tělové a masážní oleje pro péči o namožené svaly a suchou pokožku.

●      Balzámy na rty s efektem postupného uvolňování, které vyživí suché a popraskané rty.

●      Dětská kosmetika pro zábavnější koupání.

●      Doplňky stravy pro spánek, uvolnění a odvodnění.

●      Dárkové balení kosmetiky a doplňků stravy.

 

Vyberte si svého favorita a udělejte krok směrem k pohodě a celkové rovnováze. Kosmetika a doplňky stravy Kneipp se stanou věrným společníkem v každodenním životě a naše holistické řady, jako např. Kneipp Goodbye Stress nebo Kneipp Good Night, vám pomohou lépe zvládat stres, nebo snáze usnout.